Psycholog online

Kim jest psychoterapeuta?

Stanie się psychoterapeutą to szlachetna i satysfakcjonująca ścieżka zawodowa, która wymaga uzyskania tytułu magistra oraz ukończenia rygorystycznego czteroletniego programu szkolenia. Edukacyjna droga prowadząca do zostania psychoterapeutą obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne, staże, nadzór oraz terapię osobistą. Choć to nie jest łatwa droga, na pewno jest bardzo inspirująca. Jako psychoterapeuta, poświęcisz swoje życie na pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują i dokonywanie pozytywnych zmian w ich życiu.

Na czym polega psychoterapia?

Psychoterapia to bardzo wartościowy i skuteczny zbiór technik i metod, które pomagają poprawić stan psychiczny pacjenta i dają nadzieję na lepsze jutro. Sesja terapeutyczna to cenny kontakt, który umożliwia nam pracę nad sobą i zrozumienie naszych problemów za pomocą psychoterapeuty.
To nie tylko leczenie, ale także szansa na rozwój i wsparcie w trudnych chwilach. Psychoterapia uczy nas radzenia sobie z trudnościami oraz przezwyciężania uciążliwych zachowań, myśli i emocji. Dzięki niej możemy odnaleźć siłę i odwagę do transformacji naszego życia, a także do odkrycia swojego prawdziwego potencjału. Bądźmy otwarci na tę cenną drogę, która prowadzi do wewnętrznego spokoju i szczęścia.

Kiedy warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty?

Psychoterapia nie jest przeznaczona tylko dla ludzi zmagających się z poważnymi chorobami psychicznymi czy zaburzeniami osobowości.
Skorzystać z niej może każdy, kto czuje taką potrzebę.
Oto kilka objawów, które mogą sygnalizować, że warto umówić się na wizytę do psychoterapeuty:
Psychoterapia nie pełni jedynie funkcji leczniczej – pozwala również poznać samego siebie, zrozumieć swoje reakcje i wpłynąć na schematy myślenia. Nie musisz – i nie powinieneś – czekać, aż Twój stan psychiczny będzie „wystarczająco zły”. Każdy z nas ma na jakimś etapie swojego życia do przepracowania pewne traumy i problemy – psychoterapeuta wyposaży Cię w narzędzia, by sobie z nimi poradzić.

Psychoterapeuta online – dlaczego warto?

Czy wiedziałeś, że psychoterapia online zapewnia takie samo doświadczenie i wsparcie, co terapia osobista?
To prawda – terapeuci online posiadają te same kwalifikacje i umiejętności co ci pracujący stacjonarnie i mogą oferować niesamowitą pomoc tym, którzy jej potrzebują.
Co najlepsze? To dostępne dla każdego, nawet dla tych mieszkających w małych miasteczkach, poza Polską lub z niepełnosprawnościami. Dla tych, którzy mogą czuć się zdenerwowani odwiedzając biuro tradycyjnego terapeuty, terapia online zapewnia bezpieczne, przyjazne środowisko do otrzymywania wsparcia. Nie pozwól, aby dystans lub strach powstrzymał Cię przed uzyskaniem pomocy na którą zasługujesz – terapia online może być właśnie dla Ciebie właściwym wyborem!

Szukasz pomocy?

Nasz psycholog online jest gotów Ci pomóc.
Czasami profesjonalna pomoc jest potrzebna, aby poradzić sobie z pewnymi wyzwaniami.
Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację już dzisiaj.

Jeżeli nie odbieramy telefonu, oznacza, że wszyscy terapeuci prowadzą sesję.
Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.