Psycholog online
dla młodzieży

Z jakim problemem możesz zwrócić się do nas indywidualnie ?

Młodzi stają się dorosłymi, nawet jeśli rodzice zawsze będą widzieć w nich dzieci. Kiedy dojrzewamy, zaczynamy zastanawiać się nad tym kim właściwie jesteśmy i gdzie jest nasze miejsce na świecie. Ten może zdawać się chaosem i czasami czujemy się zagubieni.

Psychoterapia dla młodzieży może nie zdawać się młodemu człowiekowi najlepszym rozwiązaniem, bo wydaje mu się, że spotkania z terapeutą oznaczają, że coś z nami nie tak. Prawda jest taka, że niewielu nastolatków ma możliwość wygadania się, opowiedzenia o swoich problemach – a kiedy nasze emocje i problemy są w nas stłamszone przeszkadzają nam w opanowywaniu chaosu.

Regularne spotkania indywidualne pod okiem psychoterapeuty pozwolą rozładować stres nagromadzony w nas – tajemnice, potrzeby, które zaczynają się w nas pojawiać, a których nie rozumiemy albo się wstydzimy. Możesz bać się, że psycholog Cię nie zrozumie – on też był kiedyś nastolatkiem i był wsparciem dla setek młodych ludzi przed Tobą. Potrzebujesz szacunku, chcesz być wysłuchany, poznać ludzi, którzy mają podobne wątpliwości?

Co może dać młodemu człowiekowi psychoterapia?

Psychoterapeuta obecny na spotkaniu jest przewodnikiem – nie zmusza Cię, abyś opowiadał o sprawach, o których nie chcesz. Poprowadzi Cię w stronę rozwiązań, ale to Ty do nich dotrzesz. Poznajesz świat, poznajesz siebie.

Także opiekunowie nastolatków mogą otrzymać wsparcie od wykwalifikowanego terapeuty. Mogą nauczyć się jak prawidłowo wspierać swoje dzieci, szczególnie w wyjątkowo trudnych sytuacjach. Dowiedzą się także, jak bardzo istotna jest wolność wyboru dla młodego człowieka w wielu kwestiach – tych codziennych i tych niezwykłych.

Możesz poszukiwać jednego, magicznego sposobu, żeby wszystko było łatwe, ale taki nie istnieje. Budujemy relacje na co dzień – to nieustający proces. Każdego dnia starać musimy się, by nasze relacje z dziećmi / rodzicami były zdrowe, pełne miłości i zaufania. Zaufanie nie sprawia, że nie popełniamy błędów, ale sprawia, że z problemami dzielimy się tymi, których kochamy, a oni mogą nam pomóc.

Potrzebujesz pomocy?
Psycholog online czeka.

Jeżeli nie odbieramy telefonu, oznacza, że wszyscy terapeuci prowadzą sesję.

Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to możliwe.