Iwona Gajda

nauczyciel języka polskiego

Kiedy pierwszy raz usłyszałam od Autorki, że planuje zmierzyć się z napisaniem książki o lepszym zrozumieniu siebie, szczerze powiem, wiedziałam, że będzie wyjątkowa. Ktoś, kto z taką pasją, ciepłem, zaangażowaniem, zrozumieniem, radością życia opowiada o tym, co robi, o tym, że z każdej z sytuacji jest wyjście, dobrze wie, jak przenieść te słowa na papier.

Kiedy zostałam poproszona o wykonanie korekty do tej książki, już pierwsze strony wskazywały, że Autorka wyjdzie w niej z ogromną pomocą do osób, które są nieśmiałe, wrażliwe, odczuwają lęk, kompleksy, często nie chcą rozmawiać z innymi o swoich problemach, wstydzą się tego. Nie myliłam się.

Książka pomaga zrozumieć co dzieje się w naszych głowach, jak funkcjonują nasze emocje, skąd biorą się obawy. A skoro poznamy problemy i jego źródło, wtedy szukamy najlepszego rozwiązania.

Na co dzień pracuję jako nauczycielka języka polskiego w szkole specjalnej i cóż…sama przyznam, że nie jestem czytelniczką tego typu literatury, ale poradnik dla „mądrej wariatki” przeczytałam w jeden wieczór. Pochłaniałam każdą stronę, analizowałam każdy rozdział znajdując siebie w przytoczonych przykładach. Właśnie po takie książki należy sięgać, by dowiedzieć się jak przestać się martwić, zadbać o własny rozwój, wzmocnić poczucie wartości, walczyć z niską samooceną, zacząć otwarcie wyrażać swoje myśli i uczucia, tak by stać się w końcu pewnym siebie i czerpać z życia garściami.

Jestem przekonana, że Wszyscy, którzy szukają odpowiedzi na pytania co do samych siebie- znajdą je w tej książce. Odkryją drogę, jak żyć w zgodzie z własnym „Ja” opanowując lęk, stawiając czoła stresującym sytuacjom, by pozytywne myślenie, radość życia, umiejętność odważnego patrzenie w przyszłość wzięły górę nad codzienną niepewnością.

Warto, dzięki wskazówkom Autorki, odkrywać nieznane dotąd pokłady spokoju, radości i pewności siebie.

Marzenko, dziękuję za tak wspaniałą, ciekawą i pouczająca podróż, która pozwoliła mi lepiej poznać siebie i moje własne „JA”.

Iwona Gajda